LÜTFEN REZERVASYON YAPMAK İSTEDİĞİNİZ OYUNU SEÇİNİZ
VEYA
OYUN SEÇME ARACIMIZDAN EKİBİNİZE UYGUN OYUNU BULABİLİRSİNİZ!
OYUN TÜRÜ
Korku
Macera
DAHA ÖNCE KAÇIŞ OYUNU OYNADINIZ MI?
OYNAMADIM 1 3 +5
OYUN FİYATLARI
2 Oyuncu
240 TL
3 Oyuncu
315 TL
4 Oyuncu
380 TL
5 Oyuncu
450 TL

SIKÇA SORULAN SORULAR

Gerçek Kaçış Oyunu da nedir?
Bir veya daha fazla odanın içine yerleştirilen bulmacaları çözerek bulunulan odadan çıkış yolunu aradığımız ve gözlem yeteneği kullanarak sonuca ulaştığımız bir oyun türüdür. Bilgisayarda oynanan örneklerinin aksine tüm macera gerçek bir odada, gerçek nesneler kullanılarak hazırlanmış bulmacalara dayandığından ve size verilen süre boyunca fiziksel etkileşim yolu ile bu bulmacaları çözmeye çalıştığınızdan, "GerçekKaçış Oyunu" adını almıştır.
Gerçek Kaçış Oyunları ne zaman ortaya çıktı?
Çeşitli kaynaklarda ilk örneklerine 2006 yılında eş zamanlı olarak hem Amerika hem de Hong Kong’da rastlandığı belirtilen kaçış oyunları daha çok ortaokul öğrencilerinin yaz kamplarında eğlenmeleri amacıyla tasarlanmış odalardan oluşuyordu. Oyunlar ilk dönemlerde odadan kaçmaktan ziyade, bir oda içine doldurulmuş bir çok bulmacayı çözmekten ibaretti. Gerçek anlamdaki ilk kaçış oyunu ise 2008 yılında Japonya'nın Kyoto şehrinde ortaya çıktı. Hızla bütün dünyayı saran bu yeni eğlence anlayışı ülkemize 2014 yılında geldi.
Bu bir tür zeka testi mi?
Kesinlikle hayır. Bu bir takım oyunu... Dolayısıyla bu yolla bir bireyin zeka seviyesinin ölçülmesi mümkün değil. Biraz konsantre olup kendini hikayeye kaptıran herkes bu odalardan çıkabilir.
Oyunu tek başıma oynayabilir miyim?
Hafızanızı, gözlem yeteneğinizi ve bulmaca çözebilme yeteneğinizi zorlamak amacıyla tasarlanan odalarımızda tek başınıza zorlanacağınızı düşünüyoruz. Bu sebeple tüm oyunlarımız en az 2 oyuncu ile oynanıyor.
Hangi oyunu oynamalıyız?
Bu sorunun cevabı için bizimle iletişim kurmanızı öneririz. Kaçış oyunu tecrübenize, oyundan beklentinize ve ekibinize uygun olan oyundan başlamanız için tavsiyelerde bulunabiliriz.
Bana verilen sürenin sonunda çıkamazsam ne olur?
Süre dolduğunda odadan çıkamamanız, adınızın şampiyonlar listesine girmeyeceği anlamına geliyor. Bu durumda, dilerseniz oyunda geldiğiniz yere ve duruma göre size oyunun kalanıyla ilgili bilgi veriyor veya tekrar oynamak istiyorsanız sizi kibarca dışarı çıkarıp odayı topluyoruz.
Neden yanımıza cep telefonu veya herhangi bir teknolojik alet alamıyoruz?
Oyunlarımız size müthiş bir macera yaşatmak için tasarlanıyor. Oyun alanını sadece oyuncular kendi gözleri ile görüyor ve bu da sonraki oyunlar için siz ve sizin gibi macera severlerin heyecanını ve keyfini güvenceye alıyor.
Ödeme seçenekleri nelerdir?
Escapist'e kredi kartıyla veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.
Oyun alanları güvenli mi?
Oyun alanlarımızsiz ve arkadaşlarınızın güvenliği için son derece özen gösterilerek tasarlanıyor. Herhangi bir elektrik kesintisinde sorunsuz çalışmaya devam eden odalarımız, yangın ve benzeri tehlikeli durumlara karşı üst seviyede güvenlik sunuyor. Ayrıca, düzenli olarak da kontrolleri gerçekleştirilliyor.
Otomatik güvenlik sistemlerine ek olarak oyun yöneticilerimiz, sizi ve arkadaşlarınızı güvenlik amacıyla oyun süresince izliyorlar.
İstediğimde oyundan çıkabilir miyim?
Her bir odada bulunan iletişim panosu sayesinde oyun yöneticileri ile dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz. Hiç bir şey sormadan da acil durumlarda "panik butonu"na basarak güvenli bir şekilde oyun alanını terkedebilirsiniz. Fakat bu durumda oyun bütün takım için bitmiş oluyor. Tek başınıza oyunu terk etmeniz mümkün olmuyor.
Kaç ipucu hakkım var?
İstediğiniz kadar ipucu alabilirsiniz. Fakat 3'ten fazla ipucu almanız durumunda her bir ekstra ipucu oyun sonunda Escapist'in ileri teknoloji puanlama algoritması ile hesaplanacak olan puanınıza eksi yönde etki ediyor.
Odadaki eşyalara zarar verirsem ne olur?
Zarar vermeyeceğinizi biliyoruz. Verirseniz öncelikle sizden sonraki seansta oyuna girmek için bekleyenlerin hakkını yemiş olmanın vereceği vicdan azabıyla karşı karşıya kalırsınız. Çıkışta bu odayı bekleyen oyunculara bunu neden yaptığınızı anlatmanız gerekir. Zaten odalarda aşırı güç kullanımı gerektirecek herhangi bir bulmaca da yokken böyle bir şey yapmayacağınızı umuyoruz.
Hangi gün ve saatlerde oyun oynayabilirim?
Haftanın her günü sabah 10 ile gece 12 arasında oyun oynayabilirsiniz. Her bir oyunun seans saatleri birbirinden farklı olabilir. Rezervasyon ekranından kontrol etmenizi öneririz. AVM kapandıktan sonra başlayan oyunlar için girişteki görevliye Escapist'e geldiğinizi söylemeniz yeterli oluyor.
Oyun ücreti ne kadar?
Oyun rezervasyon sayfasından bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilir ya da bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Oyun ne kadar sürüyor?
Oyunlarımız 60 dakika sürüyor. Oyundan önce Game Master'larımızdan alacağınız brief bu süreye dahil tutulmuyor. Biz maceraperestlerin zeki, çevik ve dakik olanını sevdiğimizden rezervasyon vaktinizden 20 dakika önce Escapist Meydanı'nda olmanızı öneriyoruz.
Gerçek Kaçış Oyunu da nedir?
Bir veya daha fazla odanın içine yerleştirilen bulmacaları çözerek bulunulan odadan çıkış yolunu aradığımız ve gözlem yeteneği kullanarak sonuca ulaştığımız bir oyun türüdür. Bilgisayarda oynanan örneklerinin aksine tüm macera gerçek bir odada, gerçek nesneler kullanılarak hazırlanmış bulmacalara dayandığından ve size verilen süre boyunca fiziksel etkileşim yolu ile bu bulmacaları çözmeye çalıştığınızdan, "Gerçek Kaçış Oyunu" adını almıştır.
Nasıl rezervasyon yaparım?
Sayfamız üzerinden dilediğiniz bir oyunumuzu seçerek, anında boş seansları görüp rezervasyon yapabilirsiniz. Bunun dışında iletişim numaramızdan bize ulaşarak da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca, Escapist Meydanı’ndaki "Kiosk"larımızı kullanarak da size en uygun gün ve saati rezerve edebilirsiniz.
Gelmeden önce herhangi bir hazırlık yapmalı mıyım?
Maceraya atılacağınız ekibiniz ile tavsiye ettiğimiz vakitte Escapist’e gelmeniz yeterli... Zira, bizler sizin için gereken tüm hazırlıkları yapıyoruz. Sadece konsantre olun ve hemen odaya girin.
 Kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz dolaplara ilgili eşyalarınızı bırakıp heyecan dolu anları yaşamaya başlayın!
Tuvalet, otopark, klima?
Türkiye'nin ilk AVM içindeki Kaçış Oyunu Merkezi olarak bu imkanların tümünü sizlere sunuyoruz. Oyun sırasında kurallar gereği tuvalete gidilemiyor. Kapılar, kapandıktan sonra bulmacaları çözmeden asla açılmaz.
Oyun sırasında ipucu almak için ne yapmalıyım?
İletişim panosunun üzerindeki yeşil renkli ipucu butonuna basıp beklemeniz yeterli oluyor. Game masterlarımız size kısa süre içerisinde ulaşıyor.
En fazla kaç kişi ile oynayabiliriz ?


Özenle kurgulanan oyunlarımız 2-5 kişi olarak oynanabiliyor. Yakında açılacak olan "Kutsal Hazine" adlı oyunumuz 4–8 kişiyle de oynanabilecek, daha büyük ekipler ve kurumsal firmaların takım çalışması etkinlikleri için ideal bir oyun olacak. Her bir oyunun kaç kişilik olduğunu oyunun kendi sayfasından kontrol edebilirsiniz.